Stāsts par Sūryu

Sūrjam bija 3 sievas:
*Samgyā: dēls Yama, dēls Vaivasvata Manu un meita (upe) Yamuna.
*Rādžini: dēls Revata
*Prabhā: dēls Prabhata

Samgyā tēvs (Višvakarma) bija arhitekts, kurš ceļ padieviem lielas pilis ar mistiskām iezīmēm. Pie dēmoniem arhitekts ir Maya Dānava.

Sūrya bija tik spožs, ka Samgyā nespēja uz viņu skatīties un viņa pieņēma ķēves izskatu un aizgāja dzīvot tuksnesī atstājot aiz sevis ēnu (Čhajā) un Sūrja neatšķīra ēnu no Samgyā. Un Čhayā piedzima Sāvarni manu un Šāni (saturns) un divas meitas Tāpatī un Višti.

Parasti dzimšanas notiek pēc kādām īpašām svētībām, nolādējumiem vai sevišķa mērķa dēļ.

Bet Samgyā aizejot tuksnesī, pie tēva ar pamāti Čhayā palika dēls Yama, un pamāte viņu atgrūda, bet viņš gribēja viņai iespert, bet šamā to nolādēja, lai viņam tārpi kājā iemestos, un šis nu iet pie tēva sūdzēties, ka tā nav viņa māte, jo vai gan māte savu miesīgu dēlu tā nolādētu. Tad nu Sūrya devās pie Višvakarmas un tas viņam pateica, ka sieva ir tuksnesī. Tad nu Sūryam nogrieza gaismu un uztaisīja sudaršana čakru. Tad Sūrya pieņēma zirga izskatu un aizgāja pie sievas un piedzima Ašvini kumāri – ajūrvēdas ārsti, bet Sūrya un Samgyā pieņēma sākotnējo izskatu.

Apšķērējot Sūryas starojumu, to neapšķērēja uz pēdām – tāpēc meditējot uz Sūryu nevajag skatīties uz pēdām, jo var palikt akls.

 
Page last modified on March 19, 2008, at 03:31 PM