Brahmas mantras

Īsajā versijā:

Sat Chid Ekam Brahma Namaha

Garākā versijā:

Om Eim Hrīm Šrīm Klīm Sauh Sat Čid Ekam Brahma Namaha

Omm ir daudzu mantru pirmā zilbe. Tas pārstāv Āgjā čakras enerģiju, kura atrodas starp uzacīm, un kurā satiekas sievišķā un vīrišķā enerģija, apvienojot apziņas abas puses.

Eim ir sēklas zilbe sievišķajam principam, ko dēvē par Sarasvati. Šis princips valda pār garīgajām zināšanām, kā arī materiālo tieksmi pēc izglītības, zinātnes, mākslas, mūzikas un citām garīgām disciplīnām.

Hrīm ir “mahāmāyā” (jeb lielās ilūzijas) sēklas zilbe. Ir sacīts, ka meditēšana uz šo sēklas skaņu atklās meditētājam pasauli kāda tā ir patiesībā, nevis kādu mēs to pašreiz redzam. Realitāte kādu mēs to redzam nav nekas vairāk kā vienošanās, kura tiek nodota no paaudzes paaudzei. Ja jaundzimušie spētu runāt, viņi par pasauli stāstītu pavisam citādāk, nekā mēs to interpretējam. Bet bērni ātri apgūst pieņemto pasaules uzlūkošanas standartu.

Šrīm ir pārpilnības principa sēklas zilbe. Tas ietver gan ēdiena, gan draugu, gan veselības, gan pēcnācēju, gan daudzas citas pārpilnības.

Klīm ir sēklas zilbe ar dažādām nozīmēm. Konkrētajā kontekstā tā funkcionē kā piesaistošs, citu sēklas skaņu efektus daudzkāršojošs elements.

Sauh gan aktivizē šakti (sievišķo enerģiju), gan apzīmē garīgo praksi.

Sat – patiesība.

Čid – prāta garīgā daļa.

Ekam – viens, tūlīt, nekavējoties.

Brahma – viss Kosmoss savā pilnībā ar visiem elementiem dažkārt tiek dēvēts arī par Brahmanu, apzinātas eksistences stāvokli, kad viss ir viens.

Vēl viena Brahmas mantra:

Om Namo Rajo Jushei Sristau
Sthithou Sattwa Mayayacha
Tamo Mayaya Sam-harinei
Vishwa Rupaya Vedhasei
Om Brahmanyei Namaha

Tulkojums:
Viņa vārds ir Om, Kurš radīja šo Kosmosu
ar tā trīs īpašībām (kaislību, tumsonību un skaidrību),
Kurš visa piešķīra formu, un kurš ir universāls.
Viņš ir Brahma, un es Viņu godinu.

 
Page last modified on January 08, 2008, at 06:36 PM